Przejdź do treści

Co jeść przed treningiem? Najważniejsze zasady

  Znalezienie odpowiedniego sposobu odżywiania, który pomoże Ci w treningu do zawodów może być wyzwaniem. Trening do konkretnego wydarzenia wymaga innych makroskładników niż codzienna rywalizacja. Przy tak wielu możliwościach wyboru, może być wyzwaniem wiedzieć, od czego zacząć. W tym artykule odpowiemy na pytania, jakie pokarmy są najzdrowsze, których należy unikać podczas treningu i jak należy odżywiać się przed treningiem, aby organizm był w stanie sprostać wymaganiom treningu i zawodów.

  Jakie pokarmy są najzdrowsze na trening?

  Najważniejszą rzeczą do zapamiętania w treningu do jakiegokolwiek sportu jest uzyskanie wystarczającej ilości białka. Białko jest tym, co sprawia, że czujesz się pełny, daje ci energię i pomaga budować mięśnie. Im więcej białka spożywasz, tym lepiej. Istnieje wiele dobrych źródeł białka do wyboru – fasola, groch, ryby, orzechy, nasiona i inne. Bądź kreatywny w wyborze źródeł białka, aby zaspokoić swoje specyficzne potrzeby treningowe. Aby jak najlepiej wykorzystać źródła białka, upewnij się, że są świeże i nie zanieczyszczone innymi pokarmami, które możesz jeść podczas treningu. Kurczak, indyk, wieprzowina i wołowina to dobry wybór. Możesz również spróbować użyć subskrypcji białka w proszku, aby uzyskać więcej białka z tańszych, mniej odżywczych elementów. Następną najważniejszą rzeczą jest uzyskanie wystarczającej ilości kalorii. Jedzenie wysokiej jakości białka i zdrowego źródła tłuszczu pomoże Ci zyskać mięśnie i stracić tłuszcz, ale to nie znaczy, że musisz gorge na kalorie codziennie. Możesz utrzymać zdrową wagę ciała z umiarkowanym dziennym spożyciem kalorii. Ile kalorii powinieneś jeść dziennie? Przeciętna osoba powinna spożywać od 1500 do 2000 kalorii dziennie. To mniej więcej taka ilość, jakiej można oczekiwać, aby zyskać 6-10 funtów mięśni w ciągu roku. Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie trzeba jeść tyle, aby zyskać mięśnie. Każdy jest inny, a ty możesz zdecydować, ile wystarczy.

  Jakie pokarmy są najzdrowsze na zawody?

  Ponownie, pokarmy, których powinieneś unikać podczas zawodów to te, które dadzą ci nieszczęśliwy żołądek i układ trawienny. Te pokarmy są również złe dla twojego ciała na dłuższą metę. Aby uzyskać jak najwięcej z treningu, trzeba być mądrym o tym. Musisz znać odpowiednie pokarmy do jedzenia i złe pokarmy, których należy unikać. Musisz być ostrożny, co żywność wybrać, ponieważ wszystkie mogą mieć wpływ na wydajność, w tym obniżenie poziomu testosteronu. Aby uzyskać jak najwięcej korzyści z treningu, ważne jest, aby podczas zawodów unikać następujących produktów.

  – Czerwone mięso

  – Indyk, jagnięcina, etc.

  – Przetworzona żywność

  – Przetworzony cukier

  -Przetworzone oleje roślinne

  -Przetworzone mąki

  -Dżem i produkty dżemowe

  -Cukry

  -Sztuczne słodziki

  Jakich pokarmów powinienem unikać podczas treningu?

  Istnieje wiele pokarmów, których powinieneś unikać podczas treningu sportowego, ale oto kilka, od których zdecydowanie powinieneś trzymać się z daleka podczas treningu na poziomie mistrzowskim.

  – kofeina

  – żywność wysokotłuszczowa

  – żywność wysokosłodzona

  – alkohol

  – dodatkowe kalorie

  – konserwanty

  – nadmiar soli

  – chemikalia

  – szkodliwe leki

  Jak jeść przed treningiem, aby twoje ciało mogło sprostać wymaganiom treningu i zawodów
  Oto kilka wskazówek, które mogą pomóc Ci zwiększyć spożycie białka i stracić tłuszcz podczas sesji treningowych:

  – Zawsze miej przy sobie przekąskę przed wyruszeniem na zawody. Ma to na celu uchronienie Cię przed głodem podczas treningu.

  – Jedz przed pójściem spać, abyś mógł obudzić się czując się pełnym i gotowym na sesję treningową następnego dnia.

  – Spożywaj ograniczoną ilość pokarmów zawierających cukier w czasie aktywności, ponieważ jest on szkodliwy dla organizmu po dłuższych okresach bezczynności.

  – Unikaj jedzenia podczas treningu lub jazdy na rowerze treningowym. Dzieje się tak dlatego, że używasz swojej dodatkowej energii do zasilania tych cykli, co doprowadzi do większego spożycia kalorii i dodatkowego przyrostu tłuszczu.

  – Pij dużo wody również w czasie swojej aktywności. Powinieneś pić co najmniej 2 litry wody dziennie.

  Podsumowanie

  Jak widzisz, znalezienie odpowiedniego odżywiania, które pomoże Ci trenować do zawodów może być wyzwaniem. Przy tak wielu możliwościach wyboru, może być wyzwaniem wiedzieć, od czego zacząć. W tym artykule odpowiedzieliśmy na pytania, które pokarmy są najzdrowsze, których unikać podczas treningu i jak odżywiać się przed treningiem, aby twoje ciało mogło sprostać wymaganiom treningu i zawodów.