Walcz, a zwyciężysz!

taekwondo
Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Wam nieco więcej o sobie. O tym, jak sport ukształtował mój charakter, pomógł przełamać swoje ograniczenia i wzmocnił mnie psychicznie.
Od zawsze pasjonowały mnie sztuki walki. Razem z tatą oglądałam filmy z Jackie Chan'em, marząc o tym, by być kiedyś mistrzynią. Kiedy miałam 8 lat rodzice zapisali mnie na zajęcia Taekwon-do. Trenuję już 15 lat z przerwą, podczas której próbowałam swoich sił w innych sportach. Ostatnie pół roku było okresem przygotowawczym do egzaminu na czarny pas. To był trudny czas dla mnie, codzienne treningi Taekwon-do lub na siłowni, praca na pełen etat, szkoła w weekendy, prowadzenie bloga i treningi z moimi przedszkolakami. Duża ilość obowiązków nastawiała mnie na wysokie obroty, ale się udało. Zdałam egzamin i mam czarny pas! :D

Taekwon-do nigdy nie było dla mnie wyłącznie nauką samoobrony. Sport od zawsze był czymś więcej niż tylko pracą nad swoim ciałem i umiejętnościami. Sztuki walki ukształtowały mój charakter. Nauczyły mnie opanowania, samokontroli, szacunku do innych, umiejętności znoszenia porażki, pokory i pokonywania swoich słabości.
W sezonie zawodów codzienne treningi. Wakacje spędzone na kilku obozach sportowych, po których zamiast wypoczęta wracałam zmęczona. Pozytywnie zmęczona. Sporo kontuzji, siniaków, wiele wygranych, ale o wiele więcej porażek, po których podnoszenie się było niełatwą lekcją. Ciągła praca nad sobą, dążenie do celu by być lepszą. Nie od innych - lepszą od samej siebie.

Nie jestem mistrzynią, kimś wyjątkowym, nadzwyczajnym. Jest mnóstwo lepszych, sprawniejszych, silniejszych osób ode mnie. Nie rywalizuję z nimi. Na macie, na sali gimnastycznej, czy na siłowni, zawsze walczę ze sobą, pokonując swoje granice i słabości. To daje mi największą satysfakcję.

Chciałabym zmotywować też Ciebie do walki. Nie musisz koniecznie walczyć na macie jak ja, ale do walki życiowej z Twoimi ograniczeniami ;) Nie zwalaj winy na złą pogodę, gorszy dzień, gorsze geny. To tylko wymówki, którymi oszukujesz wyłącznie siebie. Większość tego, co dzieje się w Twoim życiu zależy od tego, jak tym życiem pokierujesz. Sukces zależy wyłącznie od Twojej pracy. Nie chodzi jedynie o sukces sportowy. Walka w sporcie, walka z ograniczeniami przekłada się na Twoje podejście do życia.

JEŚLI CHCESZ COŚ OSIĄGNĄĆ TO WSTAŃ I ZACZNIJ O TO WALCZYĆ!
Znajdź coś co daje Ci radość i po prostu to rób.

walka

Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz