SPOSOBY NA PŁASKI BRZUCHPłaski brzuch to wyznacznik świetnej figury. Szczególnie, kiedy masz ochotę wyjechać na wakacje, pójść na plaże i założyć kostium kąpielowy.

Jak sprawić,by brzuch był płaski? Oto kilka porad:

1. DIETA
Dieta, dieta, dieta... Akurat w przypadku brzucha zasada 70% dieta, a 30% ćwiczenia się nie sprawdza. Brzuch to 90% dieta... I choćbyś wykonywała najtrudniejsze ćwiczenia rzeźbiące brzuch, trzymała planki nawet po 30 minut, to bez diety ani rusz. Możesz mieć kaloryfer, ale zasłonięty tkanką tłuszczową nie będzie wcale widoczny. No chyba, że bardzo dużo ćwiczysz lub masz świetny metabolizm ;)

Nasza przykładowa dieta: ->klik<-
(Pamiętaj: to tylko przykładowa dieta, Twoje zapotrzebowanie kaloryczne i właściwe proporcje makroskładników mogą być inne).


2. SPALANIE
Tkankę tłuszczową możesz spalać poprzez treningi AEROBOWE lub INTERWAŁOWE. 
Treningi aerobowe to np. bieganie, jeżdżenie na rowerze, chód. Są to ćwiczenia wykonywane w stałym tempie przez min 40 minut. (więcej na ten temat -> klik<-)
Treningi interwałowe to treningi o zmiennej intensywności i bardzo wysokim tempie,wykonywane w krótkim czasie przez ok. 20-40 minut. Przykładowy trening: TABATA
Wykonuj treningi siłowe, które kończyć będziesz treningiem spalającym lub wplataj treningi spalające tkankę tłuszczową pomiędzy treningami siłowymi. Pamiętaj: Trening siłowy jest równie ważny w kształtowaniu sylwetki. 

3. JELITA
Jesteś szczupła, a Twój brzuch nadal nie jest płaski? Może przyczyną jest zła praca jelit i wzdęcia.
Popraw ich perystaltykę. Produkty wspomagające pracę jelit:
- herbaty ziołowe: rumianek, herbata zielona, mięta
- kawa
- produkty bogate w błonnik: płatki owsiane, otręby, warzywa, kasze, ryż, produkty pełnoziarniste
- jabłka
- suszone owoce

Unikaj:
- alkoholu
- warzyw strączkowych (są zdrowe, ale w nadmiarze powodują wzdęcia)
- fastfoodów, żywności przetworzonejChcielibyście abyśmy nagrały dla Was nasz filmik z ćwiczeniami na mięśnie brzucha? Z tym jak ćwiczyć, kiedy ćwiczyć i co ćwiczyć, aby wyrzeźbić i wysmuklić brzuch? Jeśli tak to piszcie w komentarzach!;)


Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz