FIT BIAŁA CZEKOLADA - PRZEPISKto oprze się białej czekoladzie? Prawie nikt. Są oczywiście i tacy, którzy powiedzą… Ej zaraz, ale przecież biała czekolada to NIE czekolada. W teorii tak, bo nie posiada ona miazgi kakaowej, albo posiada ją w nieznacznych ilościach. My jednak z tradycyjnego punktu widzenia, przyjmiemy, że jest to czekolada… bo jeśli nie czekolada to co innego? :)

Ponieważ biała czekolada towarzyszy nam od dzieciństwa, aż do teraz to, aby była ona zdrowsza, zmieniłyśmy jej skład. Przepis, który Wam zdradzimy, ma o ok. 90% mniej kalorii i jest o wiele wiele wartościowszy.  Zwykła biała czekolada posiada trzy składniki: cukier, tłuszcz i mleko. I to dokładnie w tej kolejności. Dodatkowo ma w sobie emulgatory, barwniki, które niekoniecznie dobrze wpływają na nasze samopoczucie i zdrowie. Dlatego też nasza czekolada, jest równie pyszna, a jej bazą jest jogurt naturalny. Jeśli nadal nie jesteście przekonani do białej czekolady, tutaj znajdziecie przepis na FIT CZEKOLADĘ, która jest baaardzo czekoladowa ---> PRZEPIS.

PRZEPIS NA FIT BIAŁĄ CZEKOLADĘ

SKŁADNIKI:
- średni jogurt naturalny,
- ulubiona odżywka białkowa (u nas kokosowa),
- 3 łyżki wiórków kokosowych,
- 3 łyżki mleczka kokosowego,
- owoce sezonowe (u nas porzeczka),
- łyżeczka amarantusa,
- miód (opcjonalnie).

PRZEPIS:
Jogurt naturalny, odżywkę białkową, mleczko kokosowe i miód (opcjonalnie) mieszamy ze sobą, tak aby powstała gładka masa. Można to zrobić za pomocą blendera, lub ręcznie. Dodajemy wiórków kokosowych i mieszamy. Układamy masę do pudełka wyłożoną folią aluminiową. Na wierzch układamy sezonowe owoce (u nas porzeczka), posypujemy amarantusem. Wkładamy do lodówki na ok. 4 godziny. Jeśli, po wyjęciu z zamrażalnika, czekolada jest twarda i można ją pokroić w kostki to znaczy, że można ją zajadać ;) 


Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz