DUŻA PUPA I UMIĘŚNIONY BRZUCH - CZYLI NOWY KULT PIĘKNA?

Na początku w myślach uzupełnij zdanie


I jaka jest Twoja pierwsza myśl? Może taka, że chciałabyś zmienić swoją sylwetkę? Być bardziej wysportowana, kształtna, SEKSOWNA? Jeśli to jest Twoim głównym celem – TO JEST TO BŁĘDNE MYŚLENIE. Często rozpoczynamy swoją przygodę z fitnessem, bieganiem, siłownią, czy tańcem - po to aby zmienić swój wygląd. Chcemy się po prostu bardziej podobać. Dlaczego?

SKĄD SIĘ WZIĄŁ WSPÓŁCZESNY KULT PIĘKNA

Kult idealnej sylwetki i pięknego wyrzeźbionego ciała, przyszedł do nas z Zachodu i coraz głośniej o nim u nas – w Polsce. W mediach społecznościowych na Facebooku, czy Instagramie coraz więcej jest kobiet, które pokazują swoje postępy, w postaci ładnych wyrzeźbionych brzuchów, ramion czy nóg. Gwiazdy Hollywood również dbają o wygląd poprzez ćwiczenia. Każda gwiazda ma swojego trenera personalnego, który dba o to, żeby uzyskać jak najlepsze efekty, w jak najkrótszym czasie. Później taki trener dba o to żeby gwiazda się nie zaniedbała ;) Madonna mimo tego, że ma 50 lat, codziennie trenuje,Kylie Jenner również jest aktywna, a Jessica Lowndes regularnie na Instagramie wstawia filmiki z ćwiczeniami z siłowni (którą btw. ma u siebie w domu :P )Powoli ćwiczenia i z tym związany – sport, zaczyna być „modny” i u nas. Nie jest on już tylko zarezerwowany dla osób, których rodzice w dzieciństwie zapisali na zajęcia sportowe i jakoś się to ciągnie i ciągnie przez lata. Teraz przygoda ze sportem może rozpocząć się w dowolnym momencie życia. Może to robić każdy, w każdym wieku. Na przykład Jessica Mercedes otwarcie przyznaje, że od niedawna zaczęła ćwiczyć na siłowni po to, aby zmienić swoją sylwetkę na bardziej umięśnioną i wysportowaną.  
To wszystko wykształciło w nas poczucie, że my również powinniśmy się za siebie wziąć. Ale naprawdę tylko po to, żeby dobrze wyglądać? Czy „napompowana”, duża pupa i zarysowane mięśnie brzucha muszą być dla nas najważniejsze?

SPORT TO NIE TYLKO WYGLĄD

Według nas oprócz umięśnionej i wyrzeźbionej sylwetki równie istotne jest… uwaga…. ZDROWIE! Współcześnie, ludzie zapominają o regularnym uprawianiu sportu, bo nie ma czasu, nie chce nam się, albo wolimy cały czas narzekać. Zapominamy też, że sport daje nam przede wszystkim zdrowie. Ludzie, którzy regularnie uprawiają sport posiadają:
- mocne serce,
- głębszy oddech (zwiększamy pojemność płuc),
- niski poziom cholesterolu,
- i czerpią więcej radości z życia.

Ale oprócz uprawianego sportu nie wolno zapominać też o zdrowiej diecie i rozwoju psychicznym. Bo niestety często jest tak, że interesuje nas w tym wszystkim tylko ciało, a do ciała nie ma co się przywiązywać ;)
Podsumowując, my uważamy, że tak jak starożytni Grecy, należy podejść do tematu holistycznie. Bo w sporcie i zdrowym stylu życia nie chodzi tylko o wygląd, a o to żeby długo i szczęśliwie żyć :D Zgadzacie się z nami? 

Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz