5 SPOSOBÓW NA ZNALEZIENIE RADOŚCI W ŻYCIUDzisiaj optymistyczny temat, czyli jak znaleźć radość w życiu. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że mamy wpływ na to, czy będziemy szczęśliwi czy nie. Musimy sobie opowiedzieć na pytanie, czy naprawdę tego chcemy. 
„Chcesz być szczęśliwy?” jeśli opowiedz brzmi „Tak, ale…” to znaczy, że tak naprawdę nie będziesz do tego dążyć, bo zawsze znajdzie się powód, dla którego zaprzestaniesz robienie tego, czego pragniesz. Wszystko jest w Waszych rękach, wystarczy tego chcieć.

1. Pokochaj siebie
Ten punkt jest bardzo ważny, ponieważ jeśli nie zaakceptujemy siebie nie będziemy potrafili odnaleźć w sobie pierwiastka optymizmu. Zawsze znajdzie się to „ale”, które nas zablokuje. Co zrobić aby siebie pokochać? Zaakceptuj się ze swoimi wadami i zaletami. Stawiaj sobie poprzeczki, które będziesz w stanie zrealizować, mając na uwadze swój potencjał.  Brunette nigdy nie będzie miała czarnego pasu w Teakwon – do, a Blonde nigdy nie będzie potrafiła zagrać na fortepianie Sonaty op. 26 N.3 M. Clementiego ;) I nie ma w tym nic złego! Po prostu tak już jest, że jesteśmy różni, mamy inne zainteresowania i inny potencjał. Ważne jest, aby go odkryć i rozwijać – no i zaakceptować!

 2. Nie narzekaj
Znacie osoby, które wiecznie narzekają? Jest dzisiaj za gorąco, za zimno. Egzamin był za trudny, albo za łatwy… Nie dam rady, jest beznadziejnie, po co to… Na pewno znacie. Odpowiedź jest prosta – nie ma sensu narzekać. No bo jaki to ma tak naprawdę sens? Co to daje? Trzeba się nad tym zastanowić, żeby móc to wyeliminować. Jeśli przestaniemy narzekać i pomyślimy sobie, że w sumie nie jest to warte czasu, ani naszej energii, to okaże się, że znajdziemy radność. Każda porażka COŚ daje. To nas kształtuje i daje doświadczenie. Stajemy się dzięki temu silniejsi niż inni - bogatsi o PORAŻKĘ ;) Dlatego nie ma sensu narzekać. Spróbuj cieszyć się ze wszystkiego.

3. Znajdź chwile na przyjemności
Jeśli pokochasz siebie i się zaakceptujesz, to będziesz umiał się uszczęśliwiać. Nie można całe życie się ograniczać i nie pozwalać sobie na zachcianki. Jeśli widzisz piękną bluzkę w sklepie i bardzo jej pragniesz – kup ją. Obdaruj siebie! Bo dlaczego masz się nie uszczęśliwić? Kto Cię ogranicza? Zbierasz na prezent dla chłopaka/dziewczyny/siostry/brata i nie możesz sobie pozwolić na bluzkę dla siebie? Proszę Cię! To Ty jesteś najważniejszą osoba w Twoim życiu ;)

4. Poprawiaj sobie humor
To jest dobry sposób na zmianę swoich emocji. Nie wiem czy wiecie, ale macie wpływ nie tylko na swoje życie, ale również na swoje EMOCJE. Jeśli macie ciężkie chwile, jesteście zdemotywowani i brakuje Wam sił, znajdzcie coś drobnego - coś, co zmieni Wasz humor. Może jest to wspomnienie, do którego lubicie wracać? Brunette uwielbia puścić sobie hiszpańskie piosenki i obejrzeć program podróżniczy o Ameryce Południowej, a Blonde lubi zjeść coś słodkiego i wyładować złą energię na treningu. Pomyślcie, które zmysły są u Was najbardziej wrażliwe. Słuch, smak, dotyk, wzrok? I dajcie im najbardziej pozytywne bodźce!

5. Opinia innych – bez znaczenia!
Człowiek jest istotą, która myśli <wow> a co za tym idzie – ocenia. Ocenia zjawiska, sytuacje, kształtuje sobie opinie, ale też ocenia innych ludzi. Często jest tak, że nasze podejmowane decyzje uzależnione są, po części, z opinią innych ludzi. Jeżeli chcemy zacząć coś robić, realizować się w odmienny sposób istnieje ryzyko, że nie spodoba się to najbliższemu otoczeniu i nas po prostu to „zgasi”. 
Jak się nie przejmować? Pomyśl sobie, że to opinia tylko JEDNEJ osoby! W skali całego społeczeństwa jest nikim. Poza tym często jest tak, że zła energia od innych spowodowana jest ICH złymi i beznadziejnymi sytuacjami i emocjami. W pewnym sensie zły komentarz jest wyrzuceniem tego napięcia. Trzeba umieć sobie wytłumaczyć te reakcje, bo może w innym dniu, ta sama osoba stwierdzi, że to co robisz jest super sprawą.
My zakładając bloga też zastanawiałyśmy się jak to odbiorą nasi znajomi, ale uznałyśmy, że nie jest to tak ważne i nie uzależnimy tej decyzji od ich opinii. Jesteśmy pewne tego co robimy, a każdy krzywy grymas na twarzy osoby, której mówimy, że prowadzimy bloga tłumaczymy sobie tym, że na pewno miała słaby dzień i musi ZNALEŹĆ W SOBIE RADOŚĆ ;)

Jeśli jesteście pozytywni albo staracie się być, zapraszamy na naszego FACEBOOKA I INSTAGRAMA, po dużą dawkę energii. 

Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz