SPORT JEST SEXY. JAK TO WPŁYWA NA NASZE LIBIDO?Sport jest sexy. To wydawałoby się oczywiste. W końcu osoby trenujące mają zadbane, wysportowane ciała, na które zwracają uwagę inni. U kobiet płaski - zarysowany brzuch, wyrzeźbione ramiona i kształtna, okrągła pupa.  U mężczyzn szerokie - umięśnione plecy, silne ręce, opinająca się koszulka, i widoczny kaloryfer - czyli coś, co kobiety kochają najbardziej. Jednak kwestie estetyczne odłóżmy na bok. Skupmy się na tym co w życiu najważniejsze, czyli na  zdrowiu.

Tak! Sport to zdrowie i to pod wieloma aspektami (nie licząc licznych kontuzji ;D).  My dzisiaj poruszymy temat od innej strony... Jak sport wpływa na LIBIDO?

      HORMONY
Osoby trenujące produkują więcej testosteronu. Zwiększa się u nich wydzielanie tego hormonu.  A to właśnie on przyczynia się do podniesienia poziomu libido. Uwalniają się także feromony a po po treningu uwalniają się endorfiny, które pozytywnie wpływają na samopoczucie – co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet, u których większą rolę w łóżku odgrywa psychika. Regularne treningi mają na nią ogromny wpływ! 

 PEWNOŚĆ SIEBIE
Trenujesz, dbasz o siebie, co sprawia, że już sam fakt dodaje Ci pewności. Nie musisz wyglądać jak chodząca sex bomba, by czuć się atrakcyjnie we własnej skórze. Widzisz zmiany, obserwujesz je w lustrze, a jeśli jest progres to masz z niego ogromną satysfakcję! W dodatku przełamujesz swoje granice, wyciskasz siódme poty, wiec jak tu nie być z siebie dumnym? Nawet trzeba, w końcu ciężko na to pracujesz.
Sport podniesie Twoją samoocenę. Jeśli Ty siebie akceptujesz i uważasz się za atrakcyjną, to tak też widzi Cię Twój partner. 

ENERGIA
Sport dodaje energii. Po treningu na pewno nie masz na nic siły, ale regularny trening wpływa na Twoje samopoczucie. Wystarczy krótka regeneracja po treningu, a już po chwili czujesz się rześko. Trening podniósł Ci tętno, Twoje ciało jest dotlenione, zdecydowanie lepiej funkcjonujesz, co też wpływa na Twoja sprawnością seksualną. 

SPRAWNOŚĆ
Bycie ogólnie sprawnym jest ważne - lepsza kondycja, silniejsze mięśnie i elastyczność. W dodatku u mężczyzn, wzmocniony układ krążenia sprawia, że są długodystansowcami. 

RÓWNOWAGA
Sport pozwala zachować równowagę psychiczną. Na treningu możesz rozładować swoje emocje, odreagować stres, złość. Wyzbywasz się negatywnych, a po treningu zostają Ci te pozytywne. Żyjesz w pełnej harmonii ze swoim ciałem i umysłem.


Także drogie Panie i Panowie – marsz na trening!A jeśli to Was nie przekonało do rozpoczęcia treningów to sprawdźcie 10 innych powodów dla których warto! PS Tylko się nie przetrenujcie, bo efekt będzie odwrotny ;)

Share this:

Dyskusja

0 komentarzy:

Prześlij komentarz