JAK BYĆ FIT W ŚWIĘTA - 5 sposobów, aby poczuć się lekko przy świątecznym stole, nie odmawiając sobie potraw.Jak być FIT w święta? Kiedy się zbliżają, czy to Bożonarodzeniowe, czy Wielkanocne, jesteśmy narażeni na to, że nasz organizm będzie przeciążony potrawami, które są na naszych stołach. My Wam poradzimy, jak sprawić by ten czas był lekki i przyjemny! Jest to ciężkie zadanie, ponieważ każdy chciałby spróbować jak najwięcej potraw, ze świątecznego stołu. Co roku jesteśmy narażeni na przejedzenie, króre wiąże się z nudnościami i bólami brzucha. A ociężałość i szok jaki przeżyje nasz organizm, może spowodować wiele dolegliwości.
Dlatego zastosujemy się do tych porad.

5 sposobów, aby poczuć się LEKKO przy świątecznym stole:

1. POWSTRZYMAJ SIĘ OD PRZEJEDZENIA
Spokojnie, macie czas. Jedzcie i przeżuwajcie powoooli. Sytość odczujecie dopiero po 20 minutach! Nie mówimy, żebyście nie spróbowali wszystkiego, w końcu to takie dni w roku, kiedy można sobie odpuścić. Jednak umiar i powolne przeżuwanie są tutaj naprawdę bardzo ważne.

2. NAKŁADAJ MAŁE PORCJE
Możecie spróbować wszystkiego, ale warto jest nałożyć sobie mniejsze porcje. Wtedy Wasze żołądki i wątroby, nie przeżyją szoku - poczują się w miarę bezpiecznie.

3. CIESZ SIĘ, ŻE MOŻESZ SPĘDZAĆ CZAS Z BLISKIMI
Bo o to tutaj głównie chodzi, prawda? Nie, nie o jedzenie. Jedzenie tutaj jest dopełnieniem rodzinnego spotkania. Śmiejcie się, rozmawiajcie, delektujcie się tymi świętami. Jedzenie niech będzie tłem. Poza tym radość i rozluźnienie wpływają dobrze na metabolizm!

4. OGRANICZ NIEKTÓRE PRODUKTY
Przecież nie musicie do każdego posiłku brać pieczywa. Zastąpcie ziemniaki - sałatką, zrezygnujcie z pieczywa i ograniczcie makarony. Podczas przygotowań, jeśli już musicie dodać majonezu do sałatki - w połowie zmieszajcie go z naturalnym jogurtem. Rybę można upiec, a nie smażyć.

5. NIE ZAPOMNIJ O RUCHU
To czas lenistwa, ale warto na przykład wyjść na spacer i pomóc żołądkowi wszystko strawić. Nie mówimy, żebyście zaczęli skakać, robić przysiady i trening cardio - bo może to przynieść odwrotne skutki. Ale spacer? Jak najbardziej!Share this:

CONVERSATION

7 komentarzy:

 1. Wesołych i spokojnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesołych Świąt! :)
  www.tojaerni.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Udało się przeżyć te Święta bez zbędnego obżarstwa, za to w miłym towarzystwie i w miarę aktywnie ;-) Najważniejsze jednak jest to, że udało mi się być offline! :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta offline- popieramy! A za brak obżarstwa na prawdę duży szacunek ;) Super!

   Pozdrawiamy:D

   Usuń