CZY WARTO INWESTOWAĆ W PRODUKTY BIO?

produkty bio
Czy kupować produkty BIO? Dzisiaj trochę o żywności ekologicznej. Potocznie nazywamy ją również zdrową żywnością. Ogarnia nasz szał zdrowego odżywiania i zdrowych produktów. My mamy dla Was trzy i na ich oparciu zrobimy krótki rekonesans ;) 
Każdy certyfikowany produkt w Unii Europejskiej oznaczany jest tzn. euro liściem. Kupując taki produkt możemy być pewni, że pochodzi on z produkcji ekologicznej.
Ale co to jest produkcja ekologiczna? Czym ona się różni?
Otóż ekologiczne metody mają ochraniać społeczeństwo przed negatywnymi skutkami środowiska, dawać możliwość rozwoju wsi i rolnictwa. Ale przede wszystkim są produkowane bez sztucznych nawozów i pestycydów. Taka żywność nie zawiera konserwantów, spulchniaczy, barwników.  To tak w teorii.
Niestety musimy się liczyć z ceną takiego produktu. Będzie ona znacznie wyższa, ponieważ jej jakość również wzrasta. My mamy dla Was 3 produkty BIO 

produkty bio
Now Black Cola

Pierwszy z nich to ekologiczny napój orzeźwiający z zawartością kofeiny, czyli Now Black Cola (ok. 6 zł) . Z kofeiną, ponieważ zawiera ekstrakt z guarany. Guarana to roślina, której nasiona zawierają 4 razy więcej kofeiny niż ziarna kawowca. Producent zapewnia nas, że produkt ma wyłącznie składniki ekologiczne, mimo tego pamiętajmy, że nie do końca zdrowe. W napoju jest cukier (drugie miejsce po przecinku), cukier karmelizowany, koncentrat cytrynowy i dwutlenek węgla. Ostatnim składnikiem, którego jest najmniej to właśnie ekstrakt z guarany. Tak więc czy dostatecznie nas pobudzi? Średnio… ale jest w miarę smaczny.
Now Fresh Lemon

produkty bio

Drugim produktem ekologicznym jest napój o smaku cytrynowym BIO, Now Fresh Lemon tego samego producenta (ok.6 zł) . Jest on na bazie wody gazowanej z cukrem i z dwoma koncentratami: cytrynowym oraz pomarańczowym. Widać na dnie osad, który nie wygląda zachęcająco, ale zapewne ma dawać poczucie zakupienia naturalnego produktu. My polecamy Wam bardziej wziąć dwie cytryny wycisnąć z nich co się da, zmieszać z wodą i dodać miodu do smaku. Wychodzi pyszna, świeża lemoniada, która jest bombą witaminową dla naszego organizmu.
Spirulina Powder 

produkty bio

Ostatni produkt to Spirulina w proszku (glony)- Spirulina Powder (ok. 50zł). Produkt również oznaczony euro liściem. Spirulina to inaczej algi morskie, które mają ogromną ilość białka roślinnego w sobie. Zawierają 5 razy więcej białka niż taka sama ilość mięsa. Są bardzo wartościowym produktem, który posiada aminokwasy i mikroskładniki. Regularnie uzupełniane, dodadzą nam mnóstwa energii do życia. Mają w sobie całą paletę witamin z grupy B. B1, B2 i ta bardzo ważna- B12! B12 jest ciężko przyswajalną witaminą i największy problem mogą mieć z nią wegetarianie i weganie, bądź osoby, które jedzą mało mięsa, ponieważ B12 występuje głównie w mięsie, a odpowiada głównie za nasze dobre samopoczucie. Dlatego idealną alternatywą jest właśnie spirulina. Do tego produktu jak najbardziej zachęcamy, jest on wyjątkowo wartościowy, a badania na nim oparte wciąż trwają.  Więcej o spirulinie- jak ją stosować, z czym i ile już wkrótce! 
  

Share this:

Dyskusja