CO TO JEST CHEAT DAY, CHEAT MEAL I JAK GO STOSOWAĆ?


cheatmeal

Co to jest cheatday? A co cheatmeal?  Unikamy niezdrowego jedzenia, ale jak powstrzymać się od słodyczy, kiedy te nas prześladują? A po co się powstrzymywać? Trzeba je zjeść...Pytanie kiedy i w jakiej ilości?


Cheatday to inaczej oszukany dzień- dzień obżarstwa. Tego dnia zapominamy o zdrowym odżywianiu i pozwalamy sobie jeść niezdrowo.  
Niezdrowe jedzenie, jeśli jemy je sporadycznie, nie powinno mieć złego wpływu na nasze zdrowie, a już na pewno nie na figurę. Taki tzw. cheatday poprawi prace naszego organizmu i podkręci nam nieco metabolizm. Poza tym taka słodka uczta dobrze wpływa na nasza psychikę. Jeśli restrykcyjnie przestrzegamy zasad zdrowego odżywiania, robimy posiłki do pudełek, planujemy nasz jadłospis na najbliższy tydzień, trzymamy się ustalonych godzin spożycia jedzenia, to bardzo szybko możemy stracić motywacje. Cały czas się kontrolujemy, a to męczy nas psychicznie. Dlatego czasem trzeba pozwolić sobie na trochę luzu, w końcu każdemu należy się chwila relaksu!

CHEAT DAY - CZY TO DOBRE ROZWIĄZANIE? 
Według nas nie do końca. Jeśli na co dzień zdrowo się odżywiacie to Wasz żołądek możne nie znieść takiej ilości ciężkostrawnego jedzenia, czego efektem będzie niestrawność. My zamiast cheatday staramy się stosować raz, maksymalnie dwa razy w tygodniu cheatmeal

CHEAT MEAL - JAK GO STOSOWAĆ?
Jest to jeden niezdrowy posiłek wyznaczonego dnia. Jeśli cheatujecie raz w tygodniu to najlepiej jeśli zamyka się on w ok. max 400 kcal.  Jeśli natomiast cheat meale robicie rzadko (raz na min 2 tyg), cheat meal może być nieco  bardziej kaloryczny. Jednak ważne jest żeby do dnia cheat mealu trzymać się diety. Im rzadziej cheatujecie tym lepiej.
Cheat meal nie wywołuje  tak wielkiego szoku w organizmie jak w przypadku całego dnia obżarstwa.

Zalety oszukanych posiłków:
- odciążenie psychiczne
- przyspieszenie metabolimuKiedy najlepszy moment na cheat meal?
W wyznaczony przez Was dzień na cheatmeal jedzcie tak jak dotychczas, trzymając się wyznaczonych posiłków oraz godzin ich spożywania. Cheatować najlepiej jest w południe. Ważne żeby zjeść pożywne śniadanie i nie cheatować na noc.

Po zjedzeniu cheatmeal'a starajcie się nie jeść tak długo, póki nie poczujecie głodu. Jeśli Wasz organizm przyzwyczajony jest do lekkostrawnego jedzenia, to z pewnością długo będziecie odczuwać sytość. Pamiętajcie o tym, aby tego typu posiłki były przemyślane i oczywiście żeby zachować umiar.
Share this:

CONVERSATION

11 komentarzy:

 1. Ja uwielbiam takie dni :) i jak najbardziej je stosuje :) życie byłoby zbyt smutne gdybyśmy zawsze wszystkiego sobie odmawiali :)

  OdpowiedzUsuń
 2. moim faworytem jest gorzka czekolada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oooo i dobrze wiedzieć.
  Akurat że słodyczy najbardziej lubię gorzką czekoladę

  OdpowiedzUsuń
 4. O matko, te babeczki wyglądają tak pysznie ale znając mnie, po jednym gryzie miałabym już dość ze względu na ogromną ilość cukru.

  W wolnej chwili zapraszam do siebie!
  http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chętnie odwiedzimy! Do nas też zapraszamy częściej :)

   Usuń
 5. kocham czekolady Lindt :)
  może wspólna obs? :) daj znać
  http://locastrica.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. my już obserwujemy :)

   Pozdrawiamy ciepło :)

   Usuń
 6. ja mam chyba codziennie taki cheatday :D Zwłaszcza ostatnio,uwielbiam czekoladę,,inne słodycze mogłyby nie istnieć

  OdpowiedzUsuń
 7. Całe szczeście, że są takie dni kiedy możemy trochę pooszukiwać i nie mieć większych wyrzutów sumienia ;)
  Tradycyjnie zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń